środa, 31 sierpnia 2016

Spacer po naszym przedszkolu :)

  Przedszkole - drugi dom

     1. Gdy dzień wstaje i wita świat, ranną porą wstaję i ja.
         Mama pomaga ubierać się, do przedszkola prowadzi mnie.
       Ref. Ja chodzę tam co dzień, obiadek dobry jem,
         a po spacerze w sali wesoło bawię się,
         kolegów dobrych mam, nie jestem nigdy sam,
         przedszkole domem drugim jest. 
      2. Czasem rano trudno mi wstać. Chciałoby się leżeć i spać,
         lecz na mnie auto czeka i miś. W co będziemy bawić się dziś?
        Ref. Ja chodzę tam co dzień...
      3. Zamiast mamy Panią tu mam, bardzo dużo wierszyków znam.
         Śpiewam i tańczę, wesoło mi i tak płyną przedszkolne dni.
          Ref. Ja chodzę tam co dzień... 

Zapraszamy wszystkich - rodziców i dzieci - na spacer po naszym przedszkolu. Dla dzieci, które doskonale znają wszystkie kąty będzie to tylko krótkie przypomnienie po wakacyjnej przerwie. Dla nowych przedszkolaków podróż w nieznane, ale ciekawe. :) Zatem zaczynamy! 
Po przejściu progu przedszkola widzimy tablicę. To właśnie na niej rodzice przeczytają wszystkie ważne informacje i ogłoszenia (na blogu również :) ), dowiedzą się co dobrego dzieci zjedzą na śniadanko, obiadek i podwieczorek. Zachęcamy do codziennego zaglądania na gazetkę, ponieważ może się tam znaleźć coś nowego. Na stoliczku mogą znaleźć się różnorodne listy do podpisu (jedna już jest - prosimy o zapoznanie się), ulotki itp.

Dalej naszym oczom ukazuje się szatnia. Każde dziecko wybierze sobie znaczek, który będzie towarzyszył mu przez cały rok przedszkolny. W tym miejscu dzieci się przebierają, żegnają się z rodzicami i biegną prosto na salę zabaw. W szatni znajduje się również gazetka, na której przez cały rok będą wisieć różne prace plastyczne stworzone przez przedszkolaków. Zachęcamy do podziwiania ;-) 01.09.2016r. na tablicy (pożyczonej od grupy "0") będą wisiały wizytówki na sznureczkach. Prosimy, aby każde dziecko po przebraniu się zabrało wizytówkę ze swoim imieniem i ubrało na szyję. Po zakończonych zajęciach dzieci będą odkładać wizytówki do swoich szafek i następnego dnia znów będą je zakładać.
Naszym oczom ukazuje się najważniejszy punkt spaceru - sala przedszkolna. To w niej dzieci będą spędzać najwięcej czasu. Sala podzielona jest na kilka części:
  • część z zabawkami
  • dywan, na którym odbywają się zajęcia oraz tablica
  • stoliczki, przy których pracują przedszkolaki (zadania w kartach pracy, zajęcia plastyczne, techniczne itp., zajęcia dowolne, gry i zabawy stolikowe itd.)
  • stacja dowodząca pań, czyli biurko, które właściwie jest stacją dowodzącą przedszkolaków - bardzo chętnie tam przebywają ;-)
  • łazienka


Ważnym i odświeżonym punktem sali jest kącik czytelniczy. W nim dzieci znajdą książki, które będą mogły przeglądać. Na stoliczku obok znajdują się gry językowe (literkowe, sylabowe itp.). Na tablicy natomiast wyeksponowany jest alfabet. Kącik ten jest nowością, która wspomoże nas w pewnym celu, o którym dowiedzą się Państwo w najbliższym czasie.


Inne ciekawe miejsca w naszej sali:
gąsienica z imionami (imię dla niej wybiorą przedszkolaki)
tablica motywacyjna - po każdym dniu przy imieniu dziecka będzie przyczepiona buźka - w zależności od zachowania - uśmiechnięta, neutralna lub smutna. Pani sumiennie wszystko zlicza i co jakiś czas posiadaczy największej ilości uśmiechniętych buziek czekają nagrody. Warto być grzecznym! 
kalendarz urodzin - żeby nigdy nie zapomnieć o zaśpiewaniu "Sto lat"!
Mamy jeszcze jadalnię przy kuchni szkolnej (z miłymi kucharkami - pozdrawiam!! :) ), plac zabaw do szaleństw na świeżym powietrzu i wiele innych ciekawych miejsc. 


Dziękujemy za wspólny spacer. ♥

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Na jutrzejszy Dzień Muffinki dzieci NIE przynoszą złotówki.😊