czwartek, 1 grudnia 2016

Spotkanie z Górnikiem :-) (grupa młodsza i zerówka)

Ostatnimi czasy nasze przedszkole odwiedza dużo gości. Z racji zbliżającego się grudniowego święta - Barbórki - dziś zawitał do nas Górnik 😊 Powitaliśmy naszego gościa tradycyjnym: "Szczęść Boże".

Opowiedział on nam o górnictwie - wiemy, na czym polega ta ciężka praca, jakie czynności wykonuje się na kopalni oraz jakie urządzenia i maszyny można tam znaleźć.
Zobaczyliśmy także, jak wygląda galowy strój - górniczy mundur oraz różne akcesoria. Mogliśmy przymierzyć czako! 😃 Omówiliśmy strój roboczy - a mianowicie: dlaczego nie można pracować w mundurze?

Dowiedzieliśmy się także co nieco na temat medali znajdujących się na stroju galowym naszego gościa.

Po rozmowie przyszedł czas na to, co przygotowywaliśmy od kilki tygodni - Lidzia, Łukasz i Paweł wyrecytowali wierszyki i życzenia dla naszego gościa, a następnie wszyscy zaśpiewali piosenkę "Idzie górnik drogą" wraz z pokazywaniem. 😊

Oczywiście nie mogliśmy zapomnieć o podziękowaniu! Maja, Filip i Jaś wręczyli Górnikowi laurkę z podziękowaniami i życzeniami z okazji zbliżającego się święta.


Jeszcze raz dziękujemy Górnikowi za wizytę!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spotkanie z higienistką

W piątek nasze przedszkole odwiedziła higienistka. Przeprowadziła pogadankę nt. higieny osobistej. Pokazała, jak prawidłowo myć rączki! Pon...