czwartek, 22 września 2016

Pierwszy Dzień Jesieni i Święto Pieczonego Ziemniaka :-)

Dziś w przedszkolu od rana dużo się działo! Wszyscy stawili się ubrani w jesienne kolory.Najpierw zabawy na dywanie...
... później sesja zdjęciowa :-) (niestety nie ma wszystkich dzieci, niektóre przyszły troszkę później :( )
A później poszliśmy na śniadanie.

Po zjedzeniu śniadanka czekała na nas ważna misja - przygotowania do Święta Pieczonego Ziemniaka! Naszym zadaniem było owinięcie ziemniaków w folię aluminiową. Musieliśmy to zrobić bardzo dokładnie. Tak przygotowane ziemniaki wylądowały w miseczce i zostały przetransportowane do Pań Kucharek, które po znajomości ( ;-) ) zgodziły się upiec je w piekarniku.


Gdy praca została wykonana, ruszyliśmy na zajęcia z j. angielskiego. Było bardzo wesoło!

Po zajęciach chwila zabawy i dodatkowa niespodzianka. Dziś Maja obchodzi 5-te urodzinki i postanowiła nas poczęstować słodyczami. Oczywiście jak na urodzinki przystało, zaśpiewaliśmy solenizantce "Sto lat", a Pani podniosła ją 5 razy do góry :-) Maja dostała od nas wszystkich laurkę na pamiątkę.


Atrakcjom nie było końca! O godzinie 10:00 wyruszyliśmy na podwórko. Naszym celem było dziś boisko. A na tym boisku... :-)
Najpierw zabawy w kole ze śpiewem, a później najprawdziwsze rozgrywki sportowe! Panie podzieliły nas na 3 drużyny i braliśmy udział w następujących konkurencjach:
- rzut ziemniakiem do celu
- slalom pomiędzy pachołkami z ziemniakiem na łyżce w ręku
- przejście po linie z woreczkiem na głowie, dotarcie do pachołka i podzielenie na sylaby swojego imienia

Było bardzo fajnie! Aktywnie spędziliśmy przedpołudnie na świeżym powietrzu. Po rozgrywkach sportowych utworzyliśmy pociąg i dojechaliśmy nim do stoliczków i ławeczek, na których czekały na nas upieczone ziemniaczki! Mmmmm - były pyszne!!Jak myślicie, czy po zjedzeniu upieczonego ziemniaka skończył się pobyt na podwórku...?
No pewnie, że nie :-) A plac zabaw?!
Zabawom nie było końca!Chłopcy z zerówki znaleźli motyla!! 
Przed obiadkiem wróciliśmy do przedszkola, przebraliśmy się i umyliśmy rączki. Wtedy też nastąpił moment wręczenia dla obydwu grup DYPLOMÓW! Dzieci bardzo się ucieszyły!
Dzisiejszy dzień był bardzo udany!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spotkanie z higienistką

W piątek nasze przedszkole odwiedziła higienistka. Przeprowadziła pogadankę nt. higieny osobistej. Pokazała, jak prawidłowo myć rączki! Pon...