środa, 12 października 2016

AKCJA CHARYTATYWNA "SKRZYNKA DOBROCI"

AKCJA CHARYTATYWNA W NASZYM PRZEDSZKOLU

Akcje charytatywne uczą nas dostrzegać, że czasami bardzo blisko jest ktoś taki sam jak my, kto ma takie same potrzeby, ale niewielkie możliwości, aby je zrealizować.
"Praca" dla nich uczy nas pokory wobec życia.
Podjęte działania wzbudzają poczucie własnej wartości, uwrażliwiają na potrzeby innych (słabszych, mniej sprawnych, mniej zaradnych...), integrują środowisko, uczą empatii, większej wrażliwości
na potrzeby i problemy innych a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zdziałać więcej!Miło jest nam poinformować, iż nasze przedszkole zostało organizatorem akcji „Skrzynka dobroci. Adresatem naszej akcji jest Dom Dziecka w Rybniku. Akcja będzie polegać na zbiórce potrzebnych tej placówce rzeczy, czyli środków czystości dla małych dzieci w wieku od 0-4 lat oraz 10-18 lat.

Mogą to być:
- dezodoranty
- żele pod prysznic
- szampony do włosów
- pieluszki DADA o różnych rozmiarach
- mokre chusteczki dla niemowląt itp.

Zbiórka trwa do 02.12.2016r. Wszystkie dary zostaną przekazane w/w placówce w okolicach Mikołajek. Prosimy, aby osoby, które wezmą udział w akcji wpisały się do zeszytu w szatni (za każdym razem, gdy dziecko coś przyniesie). Po zakończonej akcji na blogu pojawi się sprawozdanie ze zbiórki. Za wszystkie dary serdecznie dziękujemy. Dla dzieci z Domu Dziecka liczy się nawet najmniejsza rzecz - paczka chusteczek, pasta do zębów, czy żel pod prysznic. Każdy dar jest ważny. Sprawmy, aby na ich twarzach pojawiły się uśmiechy. 

Nauczmy nasze dzieci, że warto pomagać!


"Człowiek jest wielki nie przez to,
co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to,
czym dzieli się z innymi."

                                        Jan Paweł II  (Karol Wojtyła)
Inne akcje, w których bierzemy udział:

- zbiórka nakrętek
- zbiórka baterii
- zbiórka elektrośmieci
- zbiórka książek dla dzieci do kącika czytelniczego dla przedszkolaków w bibliotece "Książka dla przedszkolaka"

W najbliższym czasie pojawi się również informacja o kolejnej akcji - zbieranie szczoteczek do zębów. Szczegóły wkrótce. Zachęcamy do udziału!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Na jutrzejszy Dzień Muffinki dzieci NIE przynoszą złotówki.😊