czwartek, 17 listopada 2016

Druga wizyta w bibliotece (grupa młodsza)

W dniu dzisiejszym odbyła się druga wizyta przedszkolaków w bibliotece w ramach  naszej innowacji pedagogicznej "Przedszkolaki czytają i radość z tego mają" - rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

Po angielskim ruszyliśmy...
Po drodze przypomnieliśmy sobie zasady zachowania w bibliotece, bo podejrzewaliśmy, że Pani Mirka może nas o to zapytać. ;-)
I tak też się stało!
Pierwszy punkt zajęć - szybka powtórka materiału: zasady zachowania w bibliotece oraz obchodzenia się z książkami.
Następnie na rozgrzewkę rozwiązywaliśmy zagadki dot. baśni i bajek. Za każdą dobrą odpowiedź dostaliśmy nagrodę  - zakładkę do książki! 😆 Byliśmy bardzo aktywni!


Mała przerwa - piosenka wraz z pokazywaniem "Poczytaj mi mamo".


Po piosence usiedliśmy na swoje miejsca. Pani Mirka przeczytała nam fragment książki pt. "Przyjaciele Kubusia". Później rozmawialiśmy nt. treści tekstu i znów aktywne dzieci dostały nagrodę!

Kącik czytelniczy dla przedszkolaków już powstał... ale ciągle jest sporo miejsca w nim. 😉 Zachęcamy do przynoszenia starych, niepotrzebnych książek dla dzieci. Będą one używane tylko przez naszych przedszkolaków.


Zabawa ruchowa "A, B, C"Po odbiorze naszych pierwszych kart bibliotecznych przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcie! 😍Pierwsze wypożyczenie książki...
Dziś przedszkolaki po raz pierwszy "wypożyczyły" wybrane przez siebie książki. Mogą je zabrać do domu i przeczytać je wraz z rodzicem, a następnie zwrócić (w przedszkolu). Tytuły książek są wpisane do "Karty bibliotecznej". Dzieci kartę biblioteczną mogą mieć w domu, natomiast od czasu do czasu będą musiały przynieść ją do przedszkola (w dniu następnych zajęć w bibliotece, bądź w momencie "prywatnego" wyjścia do biblioteki z rodzicem 😊).


Podsumowanie zajęć:Rodanie nagród dla najbardziej aktywnych dzieci 😃Pamiątkowe zdjęcie z wypożyczoną książką, już po powrocie:I ostatni punkt: zadanie do zrobienia przekazane przez Panią z biblioteki. Musieliśmy wykonać ćwiczenie grafomotoryczne - jeżyka. Po skończonej pracy nasza pani zaniosła jeżyki do biblioteki. Z pewnych źródeł wiemy, że.... za to zadanie też będzie nagroda! ❤
Następne zajęcia za miesiąc! Już nie możemy się doczekać... 👀Dziękujemy Pani Mirce za przeprowadzenie bardzo ciekawych zajęć, wszystkie nagrody i pochwały. 😊😊💛
Do zobaczenia za miesiąc! 👀✊

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spotkanie z higienistką

W piątek nasze przedszkole odwiedziła higienistka. Przeprowadziła pogadankę nt. higieny osobistej. Pokazała, jak prawidłowo myć rączki! Pon...