czwartek, 17 listopada 2016

GRUPA MŁODSZA - ogłoszenia ZAKTUALIZOWANE!

 1. Przypominamy, że na 20.11.2016r. dzieci mają zapoznać się z opowiadaniem H. Łochockiej "Jak wróbelek Elemelek w szkole uczył się literek".
2. Proszę o przyniesienie przez każde dziecko na środę (23.11.2016r.) słoika po żywności o pojemności ok. 400g. J Słoik powinien być podpisany na wieczku i powinien mieć zdartą etykietę. Bardzo proszę, aby nie zapomnieć słoiczka, ponieważ jest to główny „składnik” naszej pracy plastycznej J
3. Można już zakupić kalendarze, do których zdjęcia robione były jakiś czas temu. Koszt kalendarza + 2 szt. zdjęć - 36zł (u wychowawców). Jeśli Państwo nie zdecydują się na zakup kalendarza, nie ponoszą państwo żadnych kosztów - firma wykonała je w tym momencie na swój koszt. Zachęcamy do kupna, naprawdę warto - są bardzo ładne.

4. We wtorek, 23.11.2016r. do przedszkola przyjdą panie z Koła Gospodyń Wiejskich i odbędą się zajęcia z kiszenia kapusty.

5. W dniu 24.11.2016r. (czwartek) w grupie młodszej świętujemy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Proszę, aby każde dziecko w tym dniu przyniosło swoją JEDNĄ ulubioną Przytulankę (może być Świeżak, ale wcale nie musi – wskazane misie 😋 ). Proszę o podpisanie każdego misia na metce, bądź oznaczenie go w odpowiedni sposób.

6. W dniu 30.11.2016r. (środa) w grupie młodszej świętujemy Andrzejki! Z racji, iż jest to ostatni dzwonek na imprezę (😁) zorganizowane będzie prawdziwe ANDRZEJKOWE PIŻAMA PARTY! W tym magicznym dniu będziemy wróżyć i czarować. Bardzo proszę, aby wszystkie dzieci na ten dzień przyniosły do przedszkola swoją piżamę (najlepiej, aby przebrać dzieci w piżamę w szatni po przyjściu do przedszkola, a potem po odebraniu z przedszkola przebrać je w swoje rzeczy) oraz swoją poduszkę (jaśka – oczywiście podpisanego bądź zaznaczonego).

     W tym momencie zwracam się z prośbą do jednej ze wspaniałych mam J

   Na naszą małą imprezkę potrzebujemy blachę pysznego ciasta, którym dzieci będą się częstowały po wróżbach (obojętnie jakie – takie, które będzie smakowało przedszkolakom. Mogą być nawet babeczki - sztuk 25 😻 ). 

    Prośba nieaktualna - babeczki zrobi mama Remika. 😊     Mam nadzieję, że zgłosi się do mnie (p. Amandy) jakaś mama ochotniczka (wystarczy jedna osoba – 1 ciasto, bądź 25 babeczek) J

7. W dniu 29.11.2016r. nasze przedszkole odwiedzi higienistka stomatologiczna - poprowadzi zajęcia o tematyce higieny jamy ustnej.

8. W dniu 01.12.2016r. do naszego przedszkola zawita gość – górnik. Proszę, aby rodzice wszystkich wyznaczonych do wierszyka dzieci dopilnowały, by dzieci nauczyły się go do dnia 23.11.2016r.).

9. A 05.12.2016r. będzie u nas kolejny gość – Mikołaj! W tym dniu będą robione dzieciom zdjęcia, dlatego prosimy o odpowiedni ubiór.  Kwestia paczek mikołajkowych dla dzieci:

- osoby, które dokonały opłaty na komitet rodzicielski - 0zł
- osoby, które nie dokonały opłaty na komitet rodzicielski - 10 zł
- osoby, które chcą zamówić dodatkową paczkę dla innego dziecka (siostry, brata itp.) - 18zł

Wszystkich rodziców proszę o puszczanie w domu piosenek (w celu utrwalenia, choć dzieciom idzie bardzo dobrze 👍):

https://www.youtube.com/watch?v=aLy0DVYuh0s

https://www.youtube.com/watch?v=QfUdhRp0IKI

Proszę, aby rodzice wszystkich wyznaczonych do wierszyka dzieci dopilnowały, by dzieci nauczyły się go do dnia 28.11.2016r.).

10. PRZYPOMINAMY, że aktualnie trwają konkursy:

- Świąteczny Aniołek (wewnątrzprzedszkolny) - szczegóły tutaj  http://przedszkoleradoszowy.blogspot.com/2016/11/konkurs-plastyczno-techniczny.html

- Pomysłowa ozdoba choinkowa (ogólnopolski) - szczegóły tutaj http://przedszkoleradoszowy.blogspot.com/2016/11/kolejny-konkurs-plastyczny-skierowany.html

   ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU!!!

    11. Przypominamy, że akcja "Skrzynka dobroci" kończy się 02.12.2016r. - ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU, zostało niewiele czasu.  Nauczmy dzieci, że warto pomagać!

   Dalej również trwa zbiórka szczoteczek i past dla dzieci z Afryki, książek do kącika czytelniczego w
   bibliotece, starych telefonów, elektrośmieci, baterii, nakrętek, jajek po Kinder Niespodziankach. 😽
/
     12. GÓRA GROSZA – grupa młodsza i zerówka jak co roku przyłączyła się i do tej akcji. Grosiki można przynosić wychowawcom.

13. Drodzy Rodzice, jeśli ktoś z Państwa (bądź z Państwa rodziny) wykonuje jakiś ciekawy zawód i chciałby o tym poopowiadać naszym przedszkolakom – serdecznie zapraszamy! Można się zgłaszać u wychowawczyń – umówimy się na dogodny termin. Będziemy bardzo wdzięczni! 💙💚💛💜 Przedszkolaki BARDZO lubią wizyty gości. 

14. W czwartek, 24.11.2016r., o godz. 16:15 na sali gimnastycznej odbędzie się szkolenie dla rodziców o nazwie: "Dziecko przekonane o swojej wartości nie sięga po używki".

15. Prosimy rodziców przyjeżdzających po dzieci samochodami o parkowanie na parkingu za szkołą (nie przy chodniku na ul. Radoszowskiej - ze względu na skargi mieszkańców ulicy, czy na placu szkolnym - przed wejściem do szkoły, czy przedszkola).


W przyszłym tygodniu Straż Miejska rozpocznie patrol pod tym kątem. 


Drodzy Rodzice!
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 informuje, że w niedzielę i poniedziałek nie będzie działało ogrzewanie centralne.W związku z tym będzie zimno w szkole w poniedziałek i najprawdopodobniej we wtorek.  Czas nagrzewania budynku jest dość długi. W poniedziałek (21.11.2016r.) lekcje w szkole są skrócone. Decyzję o posłaniu dziecka do przedszkola bądź wcześniejszym odbiorze pozostawiamy rodzicom. W momencie posłania dziecka do przedszkola, prosimy o odpowiedni (ciepły) ubiór dziecka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spotkanie z higienistką

W piątek nasze przedszkole odwiedziła higienistka. Przeprowadziła pogadankę nt. higieny osobistej. Pokazała, jak prawidłowo myć rączki! Pon...