czwartek, 3 listopada 2016

Dzień dobry, chciałbym wysłać list... :-)

W tym tygodniu rozmawiamy o poczcie i listonoszu.

W środę w sali pojawił się kącik pocztowy, który od rana był oblegany przez klientów. Pracownicy poczty mieli duuuużo pracy :-) Na zajęciach dowiedzieliśmy się, jaką drogę pokonuje list. Wiemy też, czym się różni list zwykły od poleconego oraz co na liście powinno się znaleźć. Ćwiczyliśmy także znajomość swoich adresów. To bardzo ważne!

Postanowiliśmy także zaprosić do przedszkola naszą zaprzyjaźnioną Panią listonosz, która odwiedziła nas w zeszłym roku przedszkolnym :-).  Napisaliśmy Jej zaproszenie, a nasza Pani wyśle je pocztą. Mamy nadzieję, że wkrótce nasz gość pojawi się u nas i opowie nam o swojej pracy.

Poza tym wraz z Panią wzięliśmy udział w wymianie pocztówkowej z przedszkolami z całej Polski!
Pocztówkę z Rydułtów wysłaliśmy do przedszkoli w: Mielcu, Gniewie, Łodzi, Świbiu i Szczytnie.

Już dostaliśmy pierwszą widokówkę zwrotną z Mielca i bardzo się ucieszyliśmy. Czekamy na resztę! :-)


Po zajęciach na dywanie przeszliśmy do stoliczków, gdzie każdy z nas przez chwilę mógł poczuć się jak projektant... znaczków pocztowych! Malowaliśmy farbami, czyli tym, co tygryski lubią najbardziej. ;-)
Po zajęciach czas na zabawę:


Obok poczty działał szpital ;-)
W czwartek, czyli dzisiaj, był bardzo intensywny dzień. Po śniadaniu był j. angielski, potem zajęcia. Dziś za pomocą skrzynek pocztowych przypomnieliśmy sobie figury geometryczne. Później każdy z nas wykonał kopertę ze znaczkiem. Niestety tyle się działo, że nie zdążyliśmy robić zdjęć.

Musieliśmy sprawnie działać, ponieważ dziś był teatrzyk!

Ale o tym później... :-)Przypominamy, że na jutro dzieci przynoszą (jeśli mają) biedronkowego Świeżaka. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spotkanie z higienistką

W piątek nasze przedszkole odwiedziła higienistka. Przeprowadziła pogadankę nt. higieny osobistej. Pokazała, jak prawidłowo myć rączki! Pon...